راز ثروتمندان خودساخته

دانلود ویدئو

دوست من سلام!
امیدوارم هر جای این کره خاکی که هستی زندگی بر وفق مرادت باشه!
امروز قصد دارم که با تو در مورد راز ثروتمندان خودساخته جهان صحبت کنم …

اگر دقت کرده باشی تأکید من همیشه روی ثروتمندان خودساخته است. این یعنی ما با کسانی که از روش‌های مختلف مثل قرعه‌کشی، ارث و میراث، رانت، اختلاس و … ثروتمند شده‌اند کاری نداریم!

و البته فرقی نمی‌کند که این ثروتمندان خودساخته در ایران یا در کشورهای دیگر جهان باشند. این راز در مورد همه این افراد صادق است …

از نظر من تمام افراد ثروتمند خودساخته در جهان به دو گروه تقسیم می‌شوند:

 1. کسانی که دارای کسب و کارهای شخصی بسیار موفق هستند.
 2. کسانی که سرمایه‌گذاری‌های بسیار موفقی داشته‌اند.

رشد و بلوغ کسب و کار

نکته جالب اما این جاست که دسته اول که با یک کسب و کار و بیزینس موفق، توانسته‌اند به ثروت‌های قابل توجهی برسند، نهایتا از جایی به بعد وارد دسته دوم می‌شوند! در واقع فردی که با گسترش کسب و کار خود توانسته ثروت‌های قابل توجهی کسب کند، پس از مدتی وارد دوره بلوغ کسب و کار شخصی خودش خواهد شد. دوره بلوغ یک کسب و کار، زمانی است که دیگر از سودهای به دست آمده در آن نمی‌توان برای سرمایه‌گذاری در همان کسب و کار استفاده کرد، چرا که به بالاترین حد ظرفیت رشد و توسعه خود رسیده است.

در این زمان صاحبان این بیزینس به سمت سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای مرتبط و یا حتی کسب و کارهای کاملا متفاوتی برای رشد و گسترش بیشتر ثروتشان می‌روند. اگر یک جستجوی ساده در سایت ما در مورد ثروتمندان خودساخته بکنید به راحتی متوجه این موضوع خواهید شد. تقریبا همه ثروتمندان خودساخته جهان در بیزینس‌های مختلف و متعددی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

پس به وضوح می‌توان دریافت که سرمایه‌گذاری کردن بزرگترین راز ثروتمندان خودساخته است.

الگوهای مناسب پیدا کنید

قطعا همه ما برای رسیدن به ثروت مد نظرمان در هر حوزه‌ای که هستیم، نیاز به الگوهایی داریم که پیش از ما این مسیر را رفته باشند. الگوهایی که بتوانیم شبیه آن‌ها فکر کنیم، شبیه آن‌ها رفتار کنیم، شبیه آن‌ها عمل کنیم و نهایتا به دستاوردهای آن‌ها نیز برسیم.

برای مثال فرض کنید که ما قصد داریم در زمان مشخصی وزن خود را کم کنیم و لاغرتر شویم. قطعا اگر شخص مناسبی در اطراف ما باشد که بتوانیم روش تغذیه، استراحت و ورزش را از او الگوبرداری کنیم و به نوعی با او زندگی کنیم، نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

برای رسیدن به ثروت هم اگر ما بتوانیم اول از همه راز ثروتمندان خودساحته را به دستی درک کنیم و سپس الگوهای رفتاری خود را شبیه به راز ثروتمندان خودساخته تغییر دهیم، نتایج شگفت‌انگیز خواهند بود. حالا در هر حوزه‌ای که می‌خواهد باشد!

یک مثال و کمی تأمل !

فرض کنید شما ۱۰ میلیون تومان پول دارید. آیا می‌توانید در مدت ۶ ماه و در هر کسب و کاری که هستید، تنها ۱ هزار تومان سود بسازید؟! قطعا بله ! این کار برای شما بسیار راحت خواهد بود!

اگر این عدد به ۱۰ و یا ۱۰۰ هزار تومان برسد چطور؟! آیا با ۱۰ میلیون تومان می‌توانید در ۶ ماه ۱۰۰ هزار تومان سود کسب کنید؟!

نظر شما در مورد ۱ میلیون تومان چیست؟! احتمالا بگویید که با سرمایه‌گذاری در بانک هم تقریبا همین مقدار سود با سرمایه ۱۰ میلیون تومانی به دست خواهد آمد!

اما اجازه دهید یک صفر دیگر هم اضافه کنیم! آیا شما می‌توانید در مدت ۶ ماه با ۱۰ میلیون تومان سرمایه، ۱۰ میلیون تومان سود بسازید؟!

ممکن است پاسخ بعضی از افراد مثبت باشد و این توانایی را داشته باشند. اگر شما هم جزو افرادی هستند که توانایی دوبرابر کردن سرمایه خود در ۶ ماه را دارند، به شما تبریک می‌گوییم. راز ثروتمندان خودساخته هم همین است! شما کسب و کار فوق‌تالعاده‌ای دارید. اگر همین مسیر را ادامه دهید احتمالا به زودی شما هم به جمع ثروتمندان خودساخته خواهید پیوست!

اما …

اگر انجام دادن این کار را سخت و یا حتی غیرممکن می‌دانید به این معنی نیست که در حال حاضر هیچ کس نمی‌تواند این کار را انجام دهد. قطعا کسانی هستند که توانایی انجام این کار را دارند. یعنی می‌توانند در مدت زمان ۶ ماه سرمایه خود را به راحتی دو برابر کنند. حتی افرادی هستند که در زمانی بسیار کمتر از ۶ ماه می‌توانند این کار را انجام دهند. اگر کمی فکر کنید احتمالا شما هم چنین افرادی را می‌شناسید!

نکته این جاست که اگر شما بتوانید یک بار و در مدت ۶ ماه سرمایه خود را دو برابر کنید، علاوه بر سودی که کسب کرده‌اید، شخصیت و توانایی شما نیز به همان میزان رشد کرده است. این رشد می‌تواند به شما کمک کند تا در مدت زمانی کمتری به هدف‌های بعدی خود یعنی دوبرابر کردن سرمایه‌تان برسید.

و تأکید می‌کنم که تمامی این مراحل همگی از راه و روش درست و شایسته باید طی شوند.

جف بزوس - راز ثروتمندان خودساخته

جف بزوس – بنیانگذار آمارون و بزرگترین ثروتمند خودساخته جهان

از بیرون چه خبر است؟!

از زاویه دیگر و برای کسی که نتوانسته به این توانایی برسد و در مدت کمی سرمایه‌های خودش را چند برابر کند، اوضاع طور دیگری به نظر می‌رسد. معمولا چنین افرادی به دلیل مقاومت‌های ذهنی که دارند نمی‌توانند این اعداد و ارقام و راز ثروتتمندان خودساخته را درک و یا حتی تصور کنند. و معمولا هم خیلی سریع در مقابل افراد ثروتمند جبهه می‌گیرند و ثروت آن‌ها را وابسته به عواملی مثل رانت و فساد و … می‌دانند.

چکیده مطلب:

در کشور ما هم افرادی هستند که با راه و روش درست در حال کسب ثروت هستند. کافی است ما هم راز ثروتمندان خودساخته، که همان سرمایه‌گذاری است را با تمام وجود درک کنیم و آن را انجام دهیم. الگوهایی بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این مسیر به ما کمک کنند. افرادی که صبر را در کنار سرمایه‌گذاری‌های مداوم قرار دهند قطعا به موفقیت‌های بزرگی خواهند رسید. بازار سرمایه یا بورس هم فضای مناسبی است برای کسانی که قصد دارند از ظرفیت‌های کسب ثروت در کشورمان استفاده کنند. چه افرادی که سرمایه‌های کمی داشته و در ابتدای مسیر هستند و چه کسانی که به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری با سرمایه‌های زیاد خود هستند.

پس فراموش نکن که راز ثروتمندان خودساخته چیزی نیست جز صبر و سرمایه‌گذاری … و به قول وارن بافت :

“بورس محلی است برای انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور!”

۱۶ دیدگاه. ترک جدید

 • همیشه یه سوال ذهنمو درگیر می کنه که چرا دوستانی که خودشون استاد در بازار بورس هستن نمیرن از طریق بورس سرمایه ای که دارن رو زیاد کنن و میان کلاس های آموزشی برگزار میکنن و از این طریق پول در میارن؟ یا کانال های تلگرامی که سیگنال اختصاصی میفروشن چرا خودشون از اون سیگنال استفاده نمی کنن؟

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰

   سلام
   به نظر شما یک پزشک که از طریق مهارت و تخصص خودش درآمد کسب می‌کنه، نمی‌تونه تخصص خودش رو به بقیه آموزش بده؟
   یا یک صنعتگر، نوازنده، ورزشکار، … نمی‌تونه مهارتی رو که داره ازش کسب درآمد می‌کنه به بقیه آموزش بده؟!
   در مورد سوال دومتون باید بگم که ما هم سیگنال‌فروشی به روش‌های غلط رو تأیید نمی‌کنیم!
   در ویدیوی “معرفی سهم در بازار سرمایه” آقای ادیب‌نیا مفصل در این رابطه توضیح دادن …

   پاسخ
 • محمد اقدامی
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۲

  با سلام
  صحبت های شما سرشار از امید و انرژی است.از شما تشکر می کنم و امیوارم موفق تر از همیشه باشید.

  پاسخ
 • سلام ممنونم از مطالب شما با خواندن مطالبتون انرژی میگیرم و صحبتهاتون شک رو برای انجام معامله ازم دور میکنه.انشاله همیشه توکاراتون موفق باشین

  پاسخ
 • خیلی عالی
  صحبت های شما همیشه احساس خوبی به من منتقل میکند

  پاسخ
 • باسلام.ممنون از لطفتون. کلیپ هاتون خیلی آموزنده اند.

  پاسخ
 • نسرين ملانژاد
  ۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵

  سلام استاد
  همیشه از حرف های مثبت شما انرژی میگیرم ، سلامت و ثروتمند باشید.

  پاسخ
 • سلام، وقت شما بخیر، با تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان، در زمینه بورس ویدئوهایتان را دیدم، آیا می شود به یک کارگزار مسئولیت خرید و فروش سهام را واگذار کرد برای پس انداز ماهی یک میلیون؟ یا پیشنهاد میکنید خودمان انقدر پیگیر و مطالعه کنیم که خودمان انجام دهیم؟ قطعا بهتر است که خودمان اینکار را بکنیم ولی فکر کنم برای شروع با یک کار بلد این کار را بکنیم بهتر نیست؟ با تشکر

  پاسخ
  • ابوالفضل عرفانیان
   ۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۴۸

   سلام دوست عزیز
   در بورس تعریفی را داریم تحت عنوان سبدگردانی اختصاصی که در واقع سرمایه شما توسط فردی مدیریت میشه و بابت این کار از شما کارمزد گرفته میشه اما معمولا این کار برای سرمایه‌های بزرگ انجام میشه و برای سرمایه‌های کوچک صندوق‌های سرمایه‌گذاری مناسب هستند.

   اگر منظور شما این هست که ماهی یک میلیون تومن پس‌انداز کنید و در اختیار سبدگردان قرار دهید تا به جای شما سرمایه‌گذاری کند، پیشنهاد می‌کنم ابتدا ویدیوی روش‌های سرمایه‌گذاری در بورس رو مشاهده کنید تا کاملا با این مفهوم آشنا شوید.

   معمولا دو روش: ۱.سبدگردانی اختصاصی و ۲.صندوق‌های سرمایه‌گذاری به کسانی که به هر دلیلی قصد ندارند مستقیما وارد بازار بشن توصیه میشه.
   اما اگر به حضور در این بازار علاقه‌مند هستید و میتونید تایمی رو برای این کار اختصاص دهید پیشنهاد ما قطعا این هست که ابتدا آموزش ببینید، وارد بازار بشید و با کسب مهارت و تجربه از منافع سرشار مالی اون استفاده کنید.

   پاسخ
 • مرتضی محمدی
  ۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۰۱

  سلام استاد ادیب نیا عزیز بسیار عالی بود.

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست