ثروتمندان خودساخته!

ثروتمندان خود ساخته

ثروتمندان خود ساخته

گاهی اوقات افراد فکر می‌کنند که ثروتمندان و کسانی که پول فراوانی دارند، یا خوش شانس هستند یا متقلب! اما آیا واقعا این گونه است؟ یا ما به خاطر تفکرات اشتباهمان فقط آن تعداد کمی از افراد که این‌گونه ثروتمند شده‌اند را می‌بینیم و به آن‌ها توجه می‌کنیم؟ اگر به طور دقیق با زندگی ثروتمندان آشنا شوید، خواهید دید که درصد زیادی از آن‌‌ها به طور صحیح و با باورهای درست و بدون پذیرش شانس یا تقلب به ثروت‌های عظیمی دست یافته‌‌‌اند. این افراد که تعدادشان نیز حقیقتا بی‌شمار است، به عنوان ثروتمندان خود ساخته شناخته می‌شوند! ثروتمندان خودساخته کسانی هستند که خود برای ترقی و پیشرفت‌شان گام برداشته‌اند تا به جایگاهی برسند که آن را حق خود می‌دانند. نکته‌ای که انسان‌های معمولی حتی به آن فکر هم نمی‌کنند چه برسد به این که بخواهند در راستای آن حرکتی کرده و قدمی بردارند! ثروتمندان خود ساخته کسانی هستند که حاضر شده‌اند برای به ثمر رسیدن قدم‌هایشان، عاشقانه کار کنند و توجه‌شان را بر خواسته‌هایشان متمرکز کنند. آیا همه افراد حاضرند که بپذیرند ثروتمند شدن بدون شانس و تقلب و پارتی دست یافتنی است؟ منشاء تمام آن‌چه می‌تواند فرق بین یک فرد ثروتمند را با یک فرد فقیر نشان دهد، طرز فکر آنهاست. از این رو قصد داریم در این مطلب، ویژگی‌های ثروتمندان خودساخته را در قالب مقاله‌‌‌ای مختصر و  مفید ارائه دهیم. برای اینکه بدانید ثروتمندان خود ساخته چه کسانی هستند و چگونه به ثروت رسیده اند، همراه ما باشید.

ثروتمندان از پله اول شروع کرده اند!

اکثر ثروتمندان خود ساخته، کسانی هستند که هیچ‌گاه به دنبال حمایت مالی خانواده، اشخاص، ارگان‌ها، بانک‌ها و نهادهای دولتی نبوده‌اند و تمام سعی خود را بر این باور استوار کرده‌اند که به جایی دل‌خوش نکنند و همواره به خود و توانایی‌هایشان متکی باشند. آنها اعتقاد دارند، ثروت بدست آوردنی است و برای رسیدن به آن از هیچ تجربه‌ای هراس نداشته‌اند و نخواهند داشت.

جالب است بدانید: ساعات روزانه‌ی یک فرد ثروتمند با یک فرد عادی، هیچ فرقی با هم ندارند و هر دو ۲۴ ساعت زمان دارند.😜😜  اما در این زمان محدود(!) آموخته‌اند که چگونه  افکار خود را روی خواسته‌هایشان متمرکز کنند ولی افراد عادی یا منتظر شانس هستند و یا رسیدن به ثروت را غیرقابل باور و یا نامشروع می‌دانند! تفاوت‌ها در ذهنیت است و همین عامل توانسته افراد ثروتمند را به خواسته‌هایشان برساند.(والبته افراد عادی هم به خواسته‌هایشان مثل اتکا به شانس، دست‌نیافتنی بودن ثروت و… خواهند رسید) لازم است بدانید: ثروتمندان خود ساخته از پله‌ی اول شروع کرده‌اند و در عین حالی که بر روی رسیدن به پله دوم متمرکز بوده‌اند، در رویای خود به لذت فتح قله نیز اندیشیده‌اند. بنابراین مهم نیست در چه موقعیتی قرار گرفته‌اید و چقدر برای شروع آماده هستید! چیزی که اهمیت دارد، گام اول است! هر چه سریع‌تر گام اول را پرقدرت و پرتوان بردارید.

ثروتمندان خودخواه هستند!

شاید این جمله عجیب به نظر برسد. اما اگر مفهوم دقیق خودخواهی را درک کنیم، دنیا جای زیباتری برای زندگی خواهد شد. ثروتمندان خود ساخته، خودشان را در اولویت اول قرار می‌دهند. آنها برای خوشحال کردن خود هر کار خوبی را انجام می‌دهند، چون می‌دانند رسیدن به اهداف‌شان مستلزم خوب بودن حال خودشان است و مطمئن هستند که با رسیدن به اهدافشان دنیا جای بهتر و زیباتری برای زندگی خواهد بود. در این هنگام است که می‌توانند عملا به دیگران هم کمک کنند تا آن‌ها نیز به خواسته‌هایشان برسند. آیا شما حاضر هستید خودخواه باشید!؟!؟ فرق بین ثروتمندان خود ساخته و افراد عادی این است، که آنها قصد ندارند جهان و قوانین حاکم بر کائنات را تغییر دهند بلکه می‌خواهند عالی زندگی کنند و با عالی زندگی کزدن برای جامعه و جهان خود نیز مفید باشند. اما افراد عادی قصد نجات کل دنیا را دارند، درحالی‌که حتی توانایی تغییر خود را نیز ندارند. ثرتمندان خود ساخته معتقدند اگر خودشان خوشحال و موفق نباشند، نمی‌توانند به فرد دیگری کمک کنند. از این‌رو قبل از همه چیز به خودشان فکر می‌کنند.

همیشه به دنبال پیشرفت و ترقی هستند!

یکی از خصوصیات و ویژگی‌های ثروتمندان خود ساخته، اشتیاق بی‌پایان آن‌ها نسبت به پیشرفت و ترقی است! آن‌ها به خوبی می‌دانند که برای موفقیت و رسیدن به فراوانی، باید پیشرفت کنند، لذا با اشتیاق به دنبال اهدافشان می‌روند و تا زمانی‌که به آن‌ها دست پیدا نکنند، توقف برایشان معنایی ندارد، در عین حال که از مسیر نیز لذت می‌برند، همواره اهداف جدیدی را در ذهن خود تصویر می‌کنند و عملا هیچ‌گاه متوقف نشده و در این راه راضی و خشنودند.

برای هر مسئله‌ای یک راه حل دارند!

ثروتمندان خود ساخته برای هر مسئله‌ای که در مسیر رسیدن به موفقیت برایشان پیش می‌آید، یا راه‌حلی می‌یابند و یا راه‌حلی می‌سازند. آنها از مسائل فرار نمی‌کنند و یا جای آن‌ها را تغییر نمی‌دهند، بلکه در برخورد با هر اتفاقی به خودشان مسلط هستند و می‌دانند که می‌توانند از پس هر کاری بربیایند و حتی بسیاری از مسائل را با اندکی تغییرات، فرصتی برای قدم‌های بعدی خود می‌دانند.

ثروتمندان مدیریت مالی را به خوبی یاد گرفته اند!

مدیریت مالی جزء دروسی است که به عنوان یک درس اصلی در مدارس و دانشگاه‌های ایران ارائه نمی‌شود، در حالی‌که به طور حتم در تمام طول زندگی افراد کاربرد وسیعی خواهد داشت. مدیریت پول، ثروت و دارایی یکی از مواردی است که ثروتمندان به خوبی از عهده‌ی آن بر می‌آیند. آن‌ها به درستی خرج می کنند، به درستی درآمد کسب می‌کنند و نگاه مثبتی به ثروت و مدیریت آن دارند. آنها بی‌دلیل و بدون نیاز هم  خرج نمی‌کنند و همواره به دنبال سرمایه گذاری های مناسب هستند.

ثروتمندان خود ساخته

ثروتمندان خود ساخته

 

چکیده مطلب:

گاهی اوقات افراد فکر می‌کنند، ثروتمندان و کسانی که پول فراوانی دارند، یا خوش شانس هستند یا متقلب! اما این همه آن‌چه می‌بینند نیست. تعداد بی‌شماری از ثروتمندان خود ساخته هستند که با تفکر درست به خواسته‌های خود رسیده‌اند. آن‌ها گام اول را برداشته‌اند، خودخواه بوده و هستند چون خودخواهی را پنجره‌ای برای زیبا کردن دنیا می‌دانند، همواره به دنبال پیشرفت و آموختن هستند، مسائل را بدون ترس از شکست حل می‌کنند و از دانش مدیریت مالی خود نیز به درستی استفاده می‌نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست