قدرت و  نیروی درون انسان

نیروی درون

نیروی درون

دنیایی از افکار و اندیشه‌ها، احساسات و نیروهایی از نور، روشنایی و زیبایی، عشق و محبت و لمس زندگی خوب، در درون تمام انسان‌های این کره خاکی وجود دارد. این نیروها  با آنکه نامرئی هستند و با چشم سر دیده نمی‌شوند، اما می‌توان گفت که همه‌ی افراد به نوعی آن را لمس کرده و از نیروهای قدرتمند آن آگاه هستند. این نیرو، در دنیای درون شماست و تحت حکومت ذهن قرار دارد. وقتی برخی از قوانین این دنیا را کشف می‌کنیم، در واقع راه حلی برای سوال‌های خود یافته‌ایم، و از آنجایی که دنیای درون و نیروهای آن تحت کنترل ماست، پس همه قوانین قدرتمند و همه دارایی‌های این جهان، می‌تواند در محدوده‌ی کنترل ما قرار بگیرد. 

انسان نمی‌تواند قوانین کائنات مثل روز و شب، قانون جاذبه و یا نیروهایی که در حوزه اختیارات او نیست (دنیای بیرون) را تغییر دهد و در آن‌ها دخل و تصرف کند، اما می‌تواند با نیروی درون، که از ابتدا در دسترس او قرار داشته، از قوانین بهره برده و دنیا را به تسخیر خود درآورد. قطعا قانون جاذبه وجود دارد ولی می‌توان با نیروی درون وسیله‌ای مثل هواپیما ساخت که بتواند روی هوا بماند. و این چقدر زیباست که این نظم و قوانین وجود دارند که می‌توان از آن‌ها بهره برد. در مقابل فرض کنید قوانینی نباشد و شما نتوانید برنامه‌ای مشخص وضع کنید!!

این‌گونه است که انسان می‌تواند دنیای بیرون خود را بدون تغییر در قوانین، تحت کنترل خود در آورد. کافی است انسان به خود آید و آگاه شود که منبع تمام نیروها و قدرت‌ها در درون اوست و آن‌هنگام بر آن مسلط  خواهد شد و با شناخت قوانین و این نظم الهی، کنترل امور را در دست خواهد گرفت.

زمانی‌که ما ارتباط میان دنیای بیرون یک انسان و دنیای درون یک انسان را با کمی تامل و تعمق، درک کنیم، متوجه خواهیم شد که قدرت و نیروی درون انسان قادر به جذب و تحقق هر چیزی خواهد بود.

راز تمام این نیروها و قدرت‌ها و همه‌ی دستاوردهای بشر در تمامی دوران‌ها در اندیشه و نگرش ذهنی اوست و توسط افکار او خلق می‌شود. هر قدرت و نیرویی که می‌بینید، منشأ آن در درون انسان یافت خواهد شد و کاملا در کنترل و اختیار ماست. باور داشتن به این‌چنین قدرتی و به کار بردن اصول صحیح در استفاده از آن، به شما این اجازه را می‌دهد تا این قدرت را در بیرون و وجود خارجی خود مشاهده کنید و بتوانید با کنترل فرآیندهای فکری خود از این نیرو در هر شرایط و موقعیتی به درستی استفاده نمایید.

اما اغلب افراد در دنیای بیرون خود زندگی می‌کنند و از این مساله غافل‌اند که دنیای درون، دنیای بیرون آن‌ها را می‌سازد. از این‌رو افراد کمی به اهمیت این موضوع پی برده‌اند. دنیای درون، سرشار از خلاقیت است و انسان هر چه را در دنیای بیرون خلق نموده و به واقعیت تبدیل کرده است را ابتدا در دنیای درون خود به تصویر درآورده و متجلی ساخته است. لذا با قدرت می‌توان گفت که تغییر و خلق در بیرون، مستلزم تغییر و خلق در دنیای درون است.

بیشتر افراد قصد دارند با کار کردن روی عوامل بیرونی، نتیجه را تغییر دهند اما متوجه نیستند که برای از بین بردن ناهماهنگی، و در مقابل آن جذب کردن و دستیابی به خواسته‌ها باید علت را بیابند، و آن نیز جز در دنیای درون انسان یافت نخواهد شد.

ارتباط زندگی و قدرت درون 

احتمالا بیشتر شما این مثال را شنیده‌اید که پول، پول می‌آورد. این تفکر که فراوانی، فراوانی بیشتر به همراه دارد در تمام ابعاد زندگی مصداق پیدا می‌کند و هر کس به نحوی نمونه‌های بارز آن را در زندگی خود لمس کرده‌است. مثلا زمانی که شاد بوده‌ایم، شادی بیشتر را تجربه کرده‌ایم و بسیاری از مثال‌هایی دیگر که با کمی فکر کردن می‌توانیم آن‌‌ها را به یاد بیاوریم. به همین شکل نیز کمبود، کمبود بیشتر را به همراه دارد و در حال بد، حال بدتر را تجربه کرده‌ایم. (ضرب المثل عامیانه”هر چی سنگه واسه پای لنگه” نیز مثال واضحی از این گفته است) اما علت چیست؟ آیا جز این است که که همه چیز از درون انسان نشأت می‌گیرد؟ اما در واقعیت افراد همواره به دنبال عوامل بیرونی مثل شانس و بدبیاری برای توجیه کردن اتفاقات بد در زندگی خود هستند و همواره از تقکر به نیروی درون خود غافل می‌مانند. در صورتی که برای رسیدن و جذب کردن خواسته‌های زندگی کافی است به شناسایی چشمه جهانی قدرت درون بپردازید و این انرژی تمام نشدنی را دریابید.

چگونه منبع قدرت درون انسان را بشناسیم؟

همان‌طور ک گفته شد برای شناسایی چشمه‌ی قدرت درون کافی است به ندای درونتان گوش دهید.  این نیرو دارای هوش و فراستی است که همه‌ی فضاها را پر کرده و در وجود همه موجودات زنده جای گرفته است. این نیرو اصل حیات هر  اتم، مولکول و سلولی است که وجود دارد و همواره هدایت می‌شود. این نیرو همواره زنده و همیشه فعال و همراه شماست. این نیرو با توجه به فرآیندهای ذهنی شکل می‌گیرد و اندیشه و احساس قالبی را می‌سازد که از آن، همه‌ی جهان متجلی شده و به دنیای بیرون راه پیدا می‌کند و این یعنی هر آنچه در دنیای درون، اندیشه آن را داشته باشید و به اندازه کافی این اندیشه را حفظ کنید (تا در وجود شما احساس خوب ایجاد کند)، راه ورودش را به دنیای واقعیت و دنیای بیرون از شما پیدا خواهد کرد.

چقدر طول می‌کشد تا با این نیرو به خواسته‌هایمان برسیم؟

وقتی شما دانه‌ی گیاه بامبو را می‌کارید در هفته‌ی اول سبز نمی‌شود، در ماه اول هم خبری از جوانه زدن نیست، شاید کمی ناامید شوید اما در سال اول هم خبری از بامبوی سبز نخواهد بود! ممکن است بسیاری از افراد در ماه‌های اول یا حتی در سال اول از سبز شدن بامبو ناامید شوند و دست از مراقبت آن بردارند. اما افرادی که این کار را تا سال پنجم ادامه می‌دهند، شاهد نتیجه کار خود هستند و بعد از آن جوانه‌های کوچک بامبو در مدت ۶ ماه به‌اندازه ۳۰ متر رشد می‌کنند!

به خاطر داشته باشید که ارزش هر اصل و قانونی، در عمل و کاربرد آن، معنا و مفهوم پیدا می‌کند. و قطعا با درک درست قوانین، شما نتیجه افکار و اعمال خود را دریافت خواهید کرد. درک عملی از این قوانین، فراوانی را به جای کمبود، آزادی را به جای حبس، خرد و دانایی را به جای جهل، و هماهنگی را به جای ناموزونی قرار می‌دهد. چه موهبتی از این بزرگتر که قوانین حاکم بر کائنات را کشف، درک، و به آن عمل کنیم.

 

رسیدن به خواسته‌ها

رسیدن به خواسته‌ها

چکیده مطلب:

به ندای درون خود گوش فرا دهید و از نیروی درون خود و این انرژی بی‌انتها، نهایت استفاده را به کار گیرید. این نیرو اصل حیات هر  اتم، مولکول و سلولی است که در جهان وجود دارد و همواره  شما را به بهترین مسیر دلخواهتان هدایت می‌کند. باور داشته باشید که این نیرو در درون شما زنده است تا شما را به سمت خواسته‌‌ها و اهدافتان، هر آن‌قدر که بزرگ باشند، هدایت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست